niedziela, 28 maja 2017

CZESI W POLSCE - DZIEŃ 5

Dzień 5
Nasz ostatni dzień z przyjaciółmi z Czech spędziliśmy od wysłuchania prezentacji Oli i Ewy o historii Warszawy, po której poszliśmy na „Poranek Muzyczny” oraz „Warsztaty Teatralne”. Podczas poranku muzycznego mieliśmy okazję dowiedzieć się co nieco o akordeonie, budowie i występowaniu w muzyce ludowej oraz współczesnej. 

Po poranku muzycznym mieliśmy warsztaty teatralne, podczas których uczyliśmy się improwizacji oraz sztuki wyrażania emocji na scenie. Na koniec warsztatów, podzieleni w grupy mieliśmy za zadanie odegrać profesjonalną scenkę na wylosowany temat. 

Bawiliśmy się dobrze i dzień minął nam szybko. 


CZESI W POLSCE - DZIEŃ 4

Dzień 4
Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy od wypieku i ozdabianiu ciasta w kształcie króliczka wielkanocnego. Mieliśmy okazję wykazać się kreatywnością podczas ozdabiania i upiększania ciasta. Króliczek wyglądał piękne, a jak smakował? Palce lizać! 

Następnie udaliśmy się na zajęcia sportowe podczas których uczyliśmy się grać w hokeja i baseball. Bawiliśmy się świetnie! 

Po południu poszliśmy na plan filmowy, gdzie uczyliśmy się charakteryzacji postaci filmowych oraz poznaliśmy tajniki kręcenia filmów i robienia efektów specjalnych. Zajęcia były bardzo ciekawe, a dzień bardzo udany. 

CZESI W POLSCE - DZIEŃ 3

Dzień 3
Dzień zaczął się pokazem sztuki wojennej bronią wczesnośredniowieczną: miecz, topór, topór duński, włócznia. Była okazja aby wysłuchać prelekcji na temat historii, rytuałów, tradycji i kultury X-wiecznych Słowian i Wikingów. 

Po pokazie udaliśmy się na lekcję muzealną pod tytułem: „Let the know the Palace on the Isle”. Dowiedzieliśmy się wiele ciekawych rzeczy o polskich zwyczajach panujących w XIV-XIX wieku.
Dzień zakończyliśmy nauką programowania. Było to niezłym wyzwaniem zaprogramować animowaną postać, aby wykonywała nasze polecenia. 
Na zakończenie zajęć dostaliśmy dyplomy i drobne upominki :) 
Dzień był naprawdę ciekawy.