poniedziałek, 10 października 2016

DZIEŃ 2Dzisiejszy dzień rozpoczął się od oficjalnego przywitania naszej grupy przez Dyrektora Szkoły oraz organizatorów projektu. Po przywitaniu, wzięliśmy udział w grach i zabawach integracyjnych. 
Następnie każdy z nas wykonał swoją własną wizytówkę na której narysowaliśmy swoją rodzinę, hobby, ulubione przedmioty w szkole itp.
Kolejnym zadaniem było namalowanie flag Polski i Czech oraz przedstawienie za pomocą ilustracji najważniejszych regionów danego kraju, sławnych postaci i tradycyjnych potraw.


Po obiedzie poszliśmy na spacer po okolicy, podczas którego mogliśmy pobawić się na placu zabaw. Po powrocie ze spaceru rozpoczęliśmy lekcje. Jako pierwsza była matematyka i zadania logiczne. Po tych zajęciach, mieliśmy warsztaty z platform internetowych: Etwinning i Voki.  Uczyliśmy się nagrywać głosowe przywitania i zakładaliśmy swoje wirtualne konta z mówiącymi awatarami. Dzień zakończyliśmy niezwykle ciekawymi zajęciami technicznymi, podczas których w grupach budowaliśmy roboty, pojazdy i konstruowaliśmy wiele innych ciekawych wynalazków elektronicznych.  

Do domu wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń.