czwartek, 13 października 2016

DZIEŃ 5Tak przyjemnego dnia w szkole to jeszcze nigdy nie mieliśmy. Tematem przewodnim wszystkich naszych zajęć było święto Halloween. Pani Avarie, która przyjechała z Ameryki, przedstawiła nam ciekawą prezentację dotyczącą historii tego święta. Następnie nauczyliśmy się nowej piosenki o dyniach i zaprojektowaliśmy nasze wymarzone kostiumy na Halloween. 

Na kolejnym bloku zajęć mieliśmy niepowtarzalną okazję samodzielnie wykonać drewnianą kostkę do gry. Pod okiem nauczyciela i za pomocą profesjonalnego sprzętu stolarskiego piłowaliśmy, szlifowaliśmy, nacinaliśmy i kolorowaliśmy drewniane sześciany nadając im odpowiedni kształt. 
 
Na kolejnych zajęciach uczyliśmy się wykonywać dwie potrawy, które zostały przez nas przygotowane na szkolną imprezę. Podzieleni na grupy zrobiliśmy pastę na kanapki, oraz lepiliśmy z ciasta „Paluchy Wiedźmy”. 

Po tych emocjonujących warsztatach zjedliśmy szybko obiad i rozpoczęliśmy zajęcia plastyczne na których wykonaliśmy dekoracje na Halloweenową zabawę: maski, pająki, duchy, świeczniki, itp.